Ozpn Wadowice – mecze

Nieoficjalny fanclub ŁKS !

Ozpn Wadowice – mecze

ozpn wadowice

Piłka nożna to nasz sport narodowy. Wszyscy chętnie śledzą rozgrywki klubowe oraz te z wyższego szczebla. Aby  promować ten sport, wspierać nowych zawodników i dawać możliwości rozwoju w każdym okręgu naszego kraju działają różnego typu organizacje i związki. Przykładem jest Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wadowicach. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat. 

Czym jest Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wadowicach?

OZPN w Wadowicach odgrywa bardzo duża rolę w promowaniu piłki nożnej w okręgu i organizowanie różnego typu eventów i rozgrywek oraz turniejów dla lokalnych piłkarzy. 

W Wadowicach działają takie kluby piłkarskie jak MKS „Skawa” Wadowice czy KS Zakawianka Wadowice. Ponadto w lokalnych rozgrywkach bierze udział wiele działających nieopodal klubów. 

Rozgrywki Małopolskiej Ligi okręgowej 

Pod opieką Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wadowicach organizowane są rozgrywki obejmujące Małopolski Puchar Polski, a także Ligę okręgową. 

Rozgrywki obejmujące Ligę okręgową Zaczynają się w pierwszej połowie sierpnia i trwają do listopada. W najbliższym sezonie rozgrywane będą mecze między:

 • Nadwiślaninem Groniec a Skawą Wadowice, 
 • MKS Fablok Charzanów a Skawą Wadowice, 
 • LGS Gorzów a Skawą Wadowice, 
 • LKS Żarki a Skawą Wadowice, 
 • Brzesiną Osiek a Skawą Wadowice, 
 • LKS Rajsko a Skawą Wadowice, 
 • Hejnał Kęty a Skawą Wadowice, 
 • Górnikiem Brzeszcze s Skawą Wadowice, 
 • Naroże Juszczyn a Skawą Wadowice, 
 • Helniakiem Targanice a Skawą Wadowice, 
 • Babią Górą Skawa Beskidzka s Skawą Wadowice, 
 • LKS Bobrek a Skawą Wadowice. 

W kolejnej części sezonu planowane jest jeszcze kilka meczy. 

Inne informacje o rozgrywkach

Warto zaznaczyć, że w ostatnim czasie Małopolski Związek Piłki Nożnej, któremu podlega OZPN Wadowice zmienił nieco zasady obowiązujące podczas ligowych rozgrywek. Przede wszystkim podniesiono możliwą ilość zmian zawodników w trakcie rozgrywek do pięciu, a także zniesiono obowiązek posiadania gracza z młodzieżówki w składzie klasy A oraz ligi V i IV. 

Zerknij też na  Sensacyjne transfery w Górnik Zabrze - plotki transferowe

Szczególnie ta druga zmiana może budzić wątpliwości i nieco dziwić. Do ostatniego sezonu to właśnie młodzi zawodnicy byli najbardziej pożądani. Od nowego sezonu będą się oni mogli pojawić na boisku, ale nie ma takiej konieczności. Wniosek o taką zmianę podparła rada trenerów. 

Jeśli chodzi o limit zmian dokonywanych w trakcie meczu, warto zaznaczyć, że nie jest to taka spektakularna zmiana, ponieważ na Śląsku wynosi ona aż siedmiu graczy w trakcie jednego spotkania, jeśli dokona się trzy zmiany w trakcie trwania pierwszej połowy i pozostałe cztery w drugiej. 

Warto dodatkowo zaznaczyć, że podtrzymano zasadę zgodnie, z którą sędziowie przed rozpoczęciem meczu muszą sprawdzić, czy karty lekarskie zawodników są ważne. 

Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wadowicach ma bardzo duży wpływ na rozwój dyscypliny w rejonie. Działacze z jego ramienia przyczyniają się do organizowania różnego typu turniejów czy wydarzeń sportowych na rożnych ligach krajowych i okręgowych. W przyszłości można oczekiwać wielu interesujących inicjatyw OZPN.