3 liga podkarpacka i szczebel centralny w nadchodzącym sezonie

Nieoficjalny fanclub ŁKS !

3 liga podkarpacka i szczebel centralny w nadchodzącym sezonie

3 liga podkarpacka

Zespoły z województwa podkarpackiego w ostatnich sezonach odnoszą widoczny wzrost formy, czego przykładem chociażby doskonała postawa Stali Mielec w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Warto dowiedzieć się jak radzą sobie poszczególne zespoły i na jakim szczeblu grają. Wówczas oglądanie 3 ligi podkarpackiej będzie jeszcze bardziej przyjemne.

Kluby ekstraklasy z podziałem na województwa

Najliczniej reprezentowanym województwem na piłkarskiej mapie Polski jest Dolny Śląsk który może poszczycić się udziałem Śląska Wrocław, KGHM Zagłębia Lubin oraz Miedzi Legnica w sezonie 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy, Tylu samo przedstawicieli w najwyższej klasie rozgrywkowej mają Górny Śląsk oraz Mazowsze, w tym pierwszym przypadku są to Piast Gliwice, Górnik Zabrze oraz główny faworyt do tytułu czyli Raków Częstochowa, zaś Mazowsze reprezentują Legia Warszawa, Radomiak Radom oraz Wisła Płock. Podkarpacie podobnie jak m.in. Podlasie może poszczycić się jednym przedstawicielem. 

Kluby 1 ligi

Kibice z Podkarpacia mają powody do radości gdyż na poziomie pierwszej ligi dochodzi do derbów Rzeszowa, Stal może mierzyć się z Resovią. Stal Rzeszów która posiada bardzo bogatą historię, to tam w 1972 r. zatrudnienie podjął członek 'złotej węgierskiej jedenastki’ Gustava Szebesa, Nandor Hidegkuti pracował w charakterze szkoleniowca. 

Kluby 2 ligi

Przedstawicielem Podkarpacia na szczeblu drugiej ligi jest Siarka Tarnobrzeg, zasłużony dla polskiej piłki zespół z którego do dużej piłki startował m.in. Mariusz Kukiełka. Popularni 'Siarkowcy’ w sezonie 2022/2023 stoczą trudną walkę o utrzymanie. 

Kluby 3 ligi

Małopolski Związek Piłki Nożnej organizuje rozgrywki III ligi w piłce nożnej- grupy IV. Należy wiedzieć że w grupie tej udział biorą zespoły z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia oraz z województwa świętokrzyskiego. Należy wiedzieć że 3 liga podkarpacka wyniki oglądalności notuje spore w województwie podkarpackim gdyż Stal Stalowa Wola to jeden z faworytów do triumfu, klub utytułowany z kilkoma bardzo udanymi występami na poziomie Ekstraklasy w latach 90. XX w. któremu kibicuje wielu mieszkańców Podkarpacia. Zespół prowadzi doświadczony szkoleniowiec a przed laty znakomity piłkarz Łukasz Surma więc nadzieje popularnych 'Hutników’ na promocję do II ligi są ożywione i oparte na solidnych podstawach. 

Zerknij też na  Lech Poznań – najlepsze transfery